تبادل دارو

زمان مقوله مهمی برای داروسازان و داروخانه‌داران است. داروباکس امکان تبادل دارو در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بین داروخانه‌های سراسر کشور را ممکن کرده است به طوری که فقط کافی است عضو سامانه اینترنتی داروخانه داروباکس باشید. شایان به ذکر است که تمامی تبادلات در این سامانه، مطابق با قوانین سازمان غذا و دارو و شرکت‌های داخلی دارو‌سازی بوده و در بستری امن و مطمئن انجام می‌گردد.

چگونگی تبادل دارو در سامانه‌ی داروباکس

در سامانه‌ داروباکس، پس از احراز هویت حقیقی و حقوقی داروسازان، توسط کارشناسان داروباکس، پنل کاربری داروخانه در دسترس داروساز قرار می‌گیرد.

در بخش ثبت محصولات و ثبت پک، داروسازان می‌توانند اقلام مورد نظر خود برای مبادله را به دو شکل لیست (همه دسته‌هایی دارویی) و پک (دسته‌های خاص) ثبت کنند.

پس از ثبت محصولات این سامانه هوشمند با توجه به موارد زیر، نزدیک‌ترین و شبیه‌ترین لیست‌ها به اقلام مطلوب داروساز را از طریق پیامک و سیستم اعلان ویژه در پنل کاربری به اطلاع او می‌رساند.

  • دسته‌های دارویی مورد علاقه داروساز
  • رفتار و علایق داروساز در تبادلات قبلی او

با انتخاب لیست مورد نظر برای تبادل، پیامک درخواست به داروسازی که آن لیست را ثبت کرده، ارسال می‌شود و آن داروساز با مراجعه به پنل کاربری خود و بررسی پیشنهاد شما، درخواست را تایید می‌کند.

در آخرین مرحله، اطلاعات تماس و آدرس پستی دو طرف پس از پرداخت پورسانت داروباکس برای آن‌ها نمایش داده می‌شود.

لازم به ذکر است که جا به جایی فیزیکی دارو و مسئولیت انجام تبادل بر عهده طرفین تبادل بوده و داروباکس صرفاً اطلاعات شناسایی داروخانه داروساز و اقلام ثبت شده را در اختیار طرفین قرار می‌دهد. علاوه بر این، بعد از هر تبادلی باید فاکتور از سوی داروخانه مبدا چاپ گردیده و همراه با محصولات درخواست شده به داروخانه‌ مقصد ارسال گردد. ذکر این نکته مهم نیز الزامی است که ثبت نام و آغاز فعالیت در سامانه داروباکس به منزله پذیرش تمامی قوانین و مقرارت است.

مزایای انجام تبادلات دارو با سبد سامانه داروباکس

این سامانه افتخار ثبت رکورد رسمی انجام بیشترین تعداد مبادلات اقلام دارویی در سراسر کشور در یک روز، یک هفته و یک ماه را از طریق سامانه داروباکس در زمستان ۹۹ دارد. از مزایای تبادل دارو از طریق این سامانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تبادل دارو در داروباکس به منظور تامین نیاز عموم مردم به داروهای ضروری، کمیاب و کاهش دور ریز انواع دارو انجام می‌شود.
  • این امر باعث می‌شود که داروخانه‌ها بتوانند نیاز خود اعم از داروهایی که کمبود دارند یا داروهای کمیاب مورد نیاز مشتری‌های خود را تامین کنند.
  • تبادل دارو باعث می‌شود که داروخانه‌ها بتوانند مازاد مصرف خود را با داروخانه‌های دیگر به اشتراک بگذارند یا با داروهای مورد نیاز خود، مبادله کالا به کالا انجام بدهند.

برای انجام تبادل دارو لازم است در ابتدا عضو سامانه تبادلات دارویی داروباکس شوید، برای این منظور روی لینک آن کلیک کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات داروباکس می‌توانید روی لینک درج شده کلیک کنید.