مشکلات قلبی از شایع ترین و روزمره ترین مشکلات حال حاضر بشری هستند که در سنین بالا باعث رنج و درد بیمار،از کار افتادگی و در مراحل بالاتر و مرگ یا عوارض ناگوار در مورد مبتلا به این عوارض  می شود. در اینجا ما به بررسی سه مشکل از مشکلات متداول قلبی می پردازیم.  می توانید از مهم ترین عضلات بدن خود، با این راهنمایی که می تواند برای شما ضروری و کارا باشد ، محافظت و آنها را قویتر کنید.

 

مشکلات قلبی و مورد گیل الکساندر رایت

برای هفته ها، گیل الکساندر رایت، پس از آن ساله ۳۷ شد، یک درد مبهم در گردن خودو همچنین متوجه یک خستگی آزار دهنده شده بود. سپس، یک شب، او احساس درد شدید در قفسه سینه اش کرد. او در این باره می گوید: “من کار کرده بودم، بنابراین من فکر کردم یک کشیدگی عضله است”. گیل الکساندر رایت تحلیلگر کسب و کار، که در حال حاضر ساله ۴۲ ساکن در شهر چساپیک ایالت ویرجینیا است. اما یک ساعت بعد، او در بستر خود، خیس عرق و همراه با درد که باعث میشد او نتواند صحبت کند، دراز کشیده بود. هنگامی که امدادگران آمدند، حتی آنها تشخیص ندادند که چه مشکلی وجود دارد. او یک حمله قلبی را تجربه کرده بود. او در این باره می گوید: “من جوان، لاغر اندام و بدون هیچ علائمی که حاکی از این بیماری باشد، بودم”.
معلوم است که درد گردن و خستگی الکساندر رایت از علائم هشدار دهنده حمله قلبی بود (که در آن جریان خون به یک بخش از عضله قلب مسدود شده و احتمال اینکه همین عامل باعث آسیب شود، وجود دارد). اگرچه به الکساندر رایت، احساس تنگی قفسه سینه قبل از حمله قلبی دست داد که این مورد در کمتر از یک سوم از زنان اتفاق می افتد که یکی از دلایلی است که باعث می شود، زنان دو برابر نسبت به مردان به علت حملات قلبی بمیرند. کاتلین سیبلیوس، وزیر وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) ایالات متحده آمریکا در این باره می گوید : “حمله قلبی است فقط مختص مردان نیست”. بیماری قلبی یک نام برای تجمع خطرناک پلاک در شریان ها است که می تواند به مشکلات قلبی نظیر یک حمله و یا سکته مغزی منجر شود. سیبلیوس اضافه می کند.” که این مورد اولین عامل مرگ در زنان است”.
یک مشکل در بسیاری از زنان داشتن کلسترول بالا یا فشار خون حتی بدون آن فهمیدن آن است ، که آنها را در معرض خطر بالاتری در مورد مشکلات قلبی قرار می دهد. خبر خوب و اطمینان بخش این است که شما با مراقبت و تغذیه بیشتر این عضو حیاتی می توانید، قوی تر و سالم باشید.

مشکل شماره ۱: فشار خون بالا

حقایق: نیسا گلدبرگ، پزشک متخصص و مدیر مسئول برنامه قلب زنان مرکز پزشکی لانگون نیویورک است، در این باره می گوید: در حدود نیمی از زنان بالای ۴۵ سال سن، مبتلا به فشار خون بالا هستند.

چرا این یک مشکل است: چون با گذشت زمان، فشار خون بالا می تواند باعث شود که شریان ها ، انعطاف پذیری کمتری داشته باشندکه، پس از آن برای خون رسانی از طریق آنها مشکل ایجاد می شود. همچنین می تواند این مورد به رگ های خونی آسیب می رساند و احتمالا منجر به نارسایی کلیه یا کوری، و یا تحریک تشکیل پلاک( که می تواند باعث حمله قلبی یا سکته مغزی شود) شود.
لسلی چو، پزشک متخصص و مدیر مرکز قلب و عروق زنان در کلینیک کلیولند. در این باره می گوید : ” در حال حاضر متاسفانه ما شاهد فشار خون بالا در زنان جوانتر و جوانتری که بیشتر دچار اضافه وزن هستند، هستیم. پوند های اضافی وزن بر روی تمامی قسمت های بدن ، از جمله شریان ها فشار زیادی می آورد و باعث مشکلات قلبی می شود . در هر حال کم تحرکی، خوردن بیش از حد نمک و همچنین داشتن سابقه خانوادگی یا یک بیماری مانند پسوریازیس یا دیابت نیز می تواند شما را در معرض خطر این بیماری، قرار دهد. آیا فشار خون شما در حالی که حامله بودید، افزایش یافت؟ حتی اگر فشار خون شما پس از زایمان، کاهش یافت ، ولی شما در معرض خطر ابتلای دوباره به این بیماری هستید.

چه حسی دارد؟ در اغلب موارد، هیچ حسی ندارد . اما اگر شما احساس سرگیجه، داشتن تاری دید، و یا گرفتن سردرد های مکرر داشتید ، به پزشک خود مراجعه کنید.

پیشنهاد: مراقبت های اولیه خود را داشته باشید و یا فشار خون و دیگر موارد را به طور سالانه چک کنید. فشار خون نرمال کمتر از ۱۲۰/۸۰ است اگر شما در مرز یا حالت بینابینی (۱۳۰/۸۰) هستید، شما باید چند هفته بعد مجددا، مراجعه کنید. جنیفر میرس، پزشک متخصص و استاد قلب و عروق در بخش ساحل شمالی در سیستم بهداشت و درمان نیویورک و سخنگوی انجمن قلب آمریکا (AHA) می گوید: خبر خوب این است که اگر شما در مرز هستید، شیوه زندگی سالم مانند کاهش وزن، مصرف کمتر از ۱۲۰۰ میلی گرم نمک در روز، ورزش به طور منظم، و کنترل استرس، ممکن است فشار خون شما را ، فقط در عرض سه ماه کاهش دهد وباعث پیشگیری از مشکلات قلبی آتی شود. اگر فشار خون شما بالا است (بیش از ۱۴۰/۹۰)، این شرایط ممکن است باعث شود که به شما داروهایی مانند داروهای مدر، مهارکننده های ACE، یا بتا بلاکرها را برای کاهش فشارخون بالا، بدهند.مشکل شماره ۲: تپش قلب

حقایق: ضربان قلب سریع، تکان ای و شدید، ترسناک است ، ولی مطمئنا، اما بیشتر اوقات، در مورد تپش قلب جایی برای نگرانی، وجود ندارد. آنها اغلب به علت عوامل شیوه زندگی مانند استرس، کافئین بیش از حد، کم آبی بدن، و یا استفاده از ضد احتقان ها ایجاد می شوند ، دکتر چو در این مورد توضیح می دهد: اما شما قطعا باید آنها را چک کنید ، زیرا آنها می تواند نشانه ای باشد از یک وضعیت پزشکی مانند پرکاری تیروئید (که در آن بدن شما ترشح بیش از حد هورمون تیروئید را دارد ) و یا یک ریتم غیر طبیعی قلب که به عنوان یک آریتمی ، که به طور کلی از مشکلات قلبی خطرناک نیست ، شناخته می شود.

چه حسی دارد؟ تپش  یا ضربان بالا و پایین و تکانه ای قلب که حتی زمانی که شما در حال استراحت هستید، وجود دارد. درحالت شدید، آریتمی رایج به نام تاکی کاردی فوق بطنی می تواند باعث غش یا سرگیجه شود.

پیشنهاد: اگر این اولین بار است که شما متوجه تپش قلب  شده اید، مقدار زیادی آب بنوشید و از مصرف کافئین پزهیز کنید. در صورت ادامه این علائم و مشکلات قلبی ، یک الکترو کاردیو گرام ( که آزمونی است که پالس های الکتریکی قلب شما را ضبط می کند) یا یک آزمایش هولتر (که یک آزمایش برای تشخیص آریتمی است ) را انجام دهید .
اگر شما دچار موارد خفیف هستید، انجام یک مانور واگ می تواند موثر باشد. در صورتی که این روش موثر نبود، دکتر شما ممکن است برایتان، داروهایی را تجویز و یا یک روش را برای تنظیم مجدد سیگنالهای الکتریکی شما، انجام دهد.

مشکل شماره ۳: کلسترول بالا

حقایق: باور کنید یا نه، کلسترول کلا بد نیست. شما به این ماده ی مومی شکل، شبیه به چربی در خون خود را برای کمک به تولید هورمون های استروژن مانند، نیاز دارید. آزمایش اندازه گیری کلسترول شامل سه جزء است: لیپوپروتئین های با چگالی کم (LDL) کلسترول “بد”، می تواند باعث پلاک در شریان های شما شود که شما را در معرض خطر حمله قلبی یا سکته مغزی، قرار می دهد. ذرات LDL در اندازه های مختلف آمده؛ کوچک و به صورت ذرات متراکم تر وجود دارند که احتمال زیاد به ایجاد پلاک بزرگتر از آنها  و  متعاقبا مشکلات قلبی منجر می شود. لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) است که به عنوان کلسترول “خوب” شناخته می شود به این دلیل که HDL ، کلسترول اضافی از شریان ها خارج می سازد. تری گلیسیرید ها چربی هایی هستند که، توسط بدن شما ساخته می شوند و می توانند که شریان ها را مسدود کنند. حدود یک سوم از زنان دارای کلسترول تام بالا، هستند. اضافه وزن یا غیر فعال بودن و تحرک کم و خوردن یک رژیم غذایی چرب، می توانید این شاخص را بالا ببرد. بنابراین می تواند استعداد ژنتیکی و حتی یائسگی می تواند سطح استروژن را کاهش دهد که باعث افت سطح HDL و افزایش LDL و تری گلیسیرید ، می شود.

چه حسی دارد: بدون علامت است.

پیشنهاد: غربالگری و مراقبت های اولیه شما توسط پزشک مراقب انجام می شود . دکتر میرس پیشنهاد می دهد که اگر، سطح این شاخص ها در شما طبیعی است، از هر پنج سال یکبار و پس از یائسگی، به صورت سالانه این شاخص ها را چک کنید.

اگر جواب آزمایش لب مرز یا بالاتر از حد طبیعی بود چه کار کنیم؟ دکتر شما ممکن است، بررسی های بیشتر را پیشنهاد دهد . اما نگران نباشید: برنامه های ورزشی به شما در حل این مسئله، کمک می کند. همچنین می توانید مصرف چربی خود را کاهش بدهید. اگر این راهکار در مدت ۱۲ هفته موثر واقع نمی شود، شما به داروهایی مثل استاتین (آتورو استاتین، لوواستاتین و سیمو استاتین) نیاز دارید. اگر سطح کلسترول خون  شما طبیعی است، اما شما دارای سابقه خانوادگی بیماری یا مشکلات قلبی هستید، با دکتر خود در مورد انجام particle test صحبت کنید. اگر سطح چربی ها بالاتر رفت ، دارو می تواند برای این زمینه، کمک کند.

منبع : daroomaro
این مقاله توسط hamed akbari به رشته تحریر در آمده است و توسط داروباکس به صورت اختصاصی، ترجمه شده است. در صورتی که این مطلب، برای شما مفید بود، لطفا نظرات، انتقادات و موضوعات مورد علاقه پیشنهادی خود را با ما به اشتراک بگذارید.َ


🍑😲 همه دوست‌دخترهای لئوناردو دیکاپریو + عکس